Saç Ekimi Beni Tamamen Eski Görüntüme Kavuşturabilir Mi?

Biz başarılı bir estetik müdaheleyi ”görüntüde kusursuza yakın bir iyileşme” olarak adlandırırız. FUE saç ekiminde, donör bölgeden greftler toplanır, kafanızda açıklık olan yerlere nakledilir. Donör bölgemizde sınırsız sayıda greft yoktur.

Sık saçlara kavuşmak için donör bölgesinde yeterli miktarda toplanabilir nitelikte grefte sahip olan kişiler, saç ekiminden sonra saçları dökülmeden önceki hallerine oldukça yakın bir görüntüye sahip olabilir.

Ancak donör bölgesinde kaliteli greft sayısı yüksek olmayan kişiler ekim yapıldıktan sonra her ne kadar oldukça iyi sayılabilecek bir görüntüye sahip olsa da görüntü saç dökülmeden önceki haliyle aynı olamaz.

Donör bölgesi yoğun olmayan kişilerde doktorların en çok dikkat etmesi gerek nokta, ileriyi düşünerek hareket etmektir. Eğer donör bölgesi yoğun olmayan bir kişiden çok fazla sayıda greft toplanırsa hem donör bölge cılızlaşarak kötü görünebilir hem de ileride ihtiyaç duyulacak muhtemel bir ikinci operasyon donör bölgede yeteri kadar greft olmamasından dolayı imkansız hale gelir.