DK’da Memnuniyeti Arttırmak İçin Bu 4 Soruyu Soruyoruz

DK’da Memnuniyeti Arttırmak İçin Bu 4 Soruyu Soruyoruz

Kurulduğumuzdan beri sunduğumuz hizmeti iyileştirmek için sürekli çabalıyoruz. Bu anlamda son senelerde sistemimize entegre ettiğimiz en önemli yeniliklerin başında hastalarımıza sorduğumuz 4 memnuniyet sorusu geliyor. Bu soruları seçerken dünyaca ünlü veri ve analitik uzmanı Avinash Kaushik’in işletmelerin hizmet kalitelerini iyleştirmeleri için önerdiği 4 sorudan faydalandık.

Hastalarımıza CRM sistemimiz üzerinden gönderilen anketler eksik yanlarımızı görüp geliştirmemiz için büyük bir fırsat sunuyor. Soruların açık uçlu olması, diğer bir deyişle yoruma dayalı olması hastalarımızn hakkımızdaki görüşlerini özgürce dile getirmesini sağlıyor. Bizim aslında bu sorularda almak istediğimiz cevapların başında eleştiri ağırlıklı olanlar geliyor.

DK’da sabah 09:00’dan akşam 19:00’a kadar çalışıyoruz. Gün içindeki koşuşturmacalar, hasta takibi, telefon görüşmeleri derken günün sonuna geliyoruz. 15 senedir sektörde olduğumuz için bir anlamda ”körlük” oluşabiliyor.

Günlerimiz birbirini tekrar ediyor ki biz bu yüzden hastalarımızın memnuniyetini ihmal etmek konusunda oldukça endişeliyiz.

Aşağıda yer alan 4 soruyu hizmetimizi daha önce deneyimlemiş olabildiğince çok kişiye ulaştırmaya çalışıyoruz ve bugüne kadar aldığımız cevaplar hizmetimizde birçok değişikliğe gitmemizi sağladı.

Kısacası anketleri ”laf olsun diye yapmak” yerine gerçekten faydalanmak ve mükemmeli aramak adına kullanıyoruz.

Cevabını aradığımız 4 soru:

1- Bizi tercih etmenizde sizi ikna eden öncelikli sebep nedir?
2- Arkadaşınıza bizden bahsetseniz hakkımızda ne derdiniz?
3- Bizi bir konuda değiştirmek isteseydiniz bu hangi özelliğimiz olurdu?
4- Bundan sonra bizi tercih etmenizde hangi faktör baş rol oynardı?

Bu 4 soruya verilen yanıtların rutin müşteri memnuniyeti anketlerine göre çok daha değerli geribildirimler verdiğini düşünüyoruz.