DK, ISHRS 25. Yıl Etkinliği İçin Prag’taydı

DK, ISHRS 25. Yıl Etkinliği İçin Prag’taydı

Uzman Dr. Meltem Şentürk, 4-7 Ekim 2017 tarihinde Prag’da gerçekleşen ISHRS(Uluslararası Saç Restorasyon Birliği)’nin gerçekleştirdiği 25. yıl etkinliğine katıldı.

Temel konunun FUE tekniği olduğu 25. yıllık kongresinde FUE tekniğinin diğer tekniklere karşı olan avantajları, FUE tekniğinin tarihi ve geleceği ve FUE tekniğindeki son gelişmeler konuşuldu.

Ayrıca punch tipleri, donör bölge büyüklüğü ve limitleri, komplikasyondan kaçınmak için neler yapılması gerektiği ve greft toplama teknikleri gibi konuların sektörün önde gelen isimleri tarafından sunumu yapıldı.

Dr. Meltem Şentürk, bu tip organizasyonlarda dünyanın önde gelen birçok ISHRS üyesi doktor ile fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalandığını, yapılan araştırmaların ve tecrübe paylaşımının tıp bilimi adına oldukça sevindirici olduğunu belirtti.

ISHRS, saç dökülmesi tedavileri konusunda otorite olarak kabul edilen ve dünyada 1200’den fazla üyesi olan bir sağlık organizasyonudur.

Amacı üyelerinin saç dökülmesi ve tedavileri konusunda sürekli eğitilmesini sağlamak, bu alanda bilimsel araştırmalar yapmak ve kitlesel farkındalık yaratmaktır.

Çeşitli workshoplar ile desteklenen organizasyonun seneye Los Angeles ve California’da yapılması öngörülüyor.